Najrýchlejšia spermia

Autor: Lenka Daňová | 26.5.2013 o 23:14 | Karma článku: 5,18 | Prečítané:  668x

Žijem v spoločnosti ľudí, ktorí sami seba považujú za škaredých, tučných, hlúpych a nevýnimočných. Už by som si mohla robiť čiarky koľkokrát mi za deň niekto o sebe povie, že sa sám sebe nepáči.

Žijem v spoločnosti ľudí, ktorí sami seba považujú za škaredých, tučných, hlúpych a nevýnimočných. Už by som si mohla robiť čiarky koľkokrát mi za deň niekto o sebe povie, že sa sám sebe nepáči. Myslia si o sebe, že sú hlúpy a že to v živote nikam nedotiahnu.
Boja sa.
Všetkého.
Niekedy mám pocit, že ľudia sa hanbia sami o sebe myslieť čo len trochu pekne. A keď si náhodou o nich myslíte niečo pekné a poviete im to, hneď vám to idú vyvracať. Priatelia, no tak, ste všetci krásni, úžasní, nádherní, šikovní, múdri, štíhli, zaujímaví, vtipní a.... Všetci sme jednoducho výnimoční a perfektní. Naozaj. Nebojte si pripustiť pravdu. Nie je to vôbec narcizmus – musíme sa mať radi, pretože ak sa my nebudeme mať radi, tak kto potom? Váš partner alebo rodičia? Možno áno, ale ak sa vy budete mať radi, budete schopní všetkého! A nebudete závislí na láske druhých.
Keď sa sem-tam v kníhkupectve prechádzam medzi tými dlhými regálmi plnými motivačnej literatúry, je mi smutno. Ak sa obzriete okolo seba, zbadáte, že ľudia okolo štyridsiatky a vyššie sú na dne, plní beznádeje, zúfalstva a bez štipky nádeje, že zajtra bude slnko svietiť jasnejšie.
Ľudia počas svojho života sú nešťastnejší a nešťastnejší. Ale prečo? Žijeme zlé časy, hovorí sa, ale to sa predsa vravelo stále. Či už v stredoveku alebo dnes. A myslím, že vtedy mali ľudia ťažší život a predsa sa vedeli radovať.
Ako som vravela všetci sme úžasní. A verte mi je to pravda. Keď sa vrátime o niekoľko rokov späť uvedomíme si, že náš život (ako vraví jeden autor v svojej knihe) začalo jednou veľkou výhrou. Veď sme najrýchlejšou spermiou!!! Ako prvý sme sa dostali tam kam sme mali. A potom sa z nás vyvinul tvor s najdokonalejším telom na svete! Máme predsa vyvinutejší mozog ako zvieratá vďaka ktorému vieme vymýšľať a objavovať neuveriteľné veci. Máme palec proti prstom, ktorým sme schopní uchopovať predmety. A to nevie len tak hocikto. Vieme tvoriť umelecké diela, ktoré sa uchovávajú z generáciu na generáciu. Máme krásne hlasy, vďaka ktorým spievame nádherné opery.
A potom sú tu naše špecifické vlastnosti a črty tváre, ktoré nikto na svete nemá.
Sme najrýchlejšie spermie.
Sme víťazi.
A tak si to konečne uvedomme a začnime sa podľa toho správať.
Aj dnes máme šancu ísť tam, kde znovu zvíťazíme.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?