Keď sa nič nestane

Autor: Lenka Daňová | 31.5.2013 o 20:13 | Karma článku: 4,13 | Prečítané:  435x

Dnes sme mali nehodu. Autonehodu. Nevšimli sme si auto sprava a to do nás narazilo. Vlastne nás len ´´lizlo´´. Musel to byť veľmi dobrý vodič, pretože sme z toho vyviazli živé.


Jediné čo si z toho pamätám je to, ako sme sa rozprávali a potom sme vyšli na cestu. Keď som sa otočila, že jej niečo poviem uvidela som ako sa z pravej strany na nás rúti auto. Bola to biela dodávka. V tej rýchlosti sa kývala zo strany na stranu. Vykríkla som, ale popravde to bol asi len inštinkt. Neuvedomovala som si, že sa na nás rúti auto, ktoré nás ide zabiť alebo ublížiť.
Videla som len auto a zrazu moja myseľ bola prázdna. Vlastne prázdna nie, len plná toho obrazu...
Človek by čakal, že keď do vás napáli auto v plnej rýchlosti, tak to vami trhne, buchnete sa a ozve sa hrozný zvuk. Ale pravda je taká, že keď do nás narazil, tak to bol vcelku príjemný zvuk a aj pocitovo to vami vôbec neotriaslo...
Už ani neviem ako sme sa dostali ku krajnici. Zaparkovali sme a chvíľu len tak hľadeli pred seba. A viete na čo som vtedy myslela? Len na to, že dnes asi už spolu do kniha nepôjdeme. A prišlo mi to ľúto. Ani nie preto kino, ale preto, že zase budeme riešiť len problémy a nezabavíme sa. Tešila som sa, že máme pred sebou pekný spoločný víkend. A zrazu v zlomku sekundy je po ňom...
Chápete? Vôbec ma nenapadlo, že sa nám mohlo niečo stať. Neriešila som, že máme predok auta po celej ceste. Ani ma nenapadlo, či ten vodič nákladného auta je v poriadku.
Vždy som si myslela, že keď zažijete niečo také tak sa pred vami zjaví celý váš doterajší život, alebo vás ´´osvieti´´ a vy skončíte s predchádzajúcim životom. Proste že sa stane niečo podstatné, čo zmení váš pohľad na svet. Lenže vy len stále sedíte v aute a hľadíte pred seba – na šedí asfalt a zelené polia. A jediné čo vás napadne je to, že máte víkend viete kde...
Potom vyleziete z toho auta, z ktorého máte pocit, že každú chvíľu vybuchne, ale nič sa chvalabohu nestane. Celé vaše telo objíme chlad, ale vy to ani nevnímate. Teda, ja.
Potom prišli policajti. Ach, nekomentujem... Neznášam ich! Len keď ich vidím je mi zle. Vnútri hlavy mi niečo cvakne a začnem sa cítiť naštvane. A to ani nemusím mať dôvod. O chvíľu sa dovalí sanitka a hasiči. Medzi tým ako sme na nich čakali stala sa ešte jedna havária. A tej ešte menej rozumiem ako našej...
A ako tam všetci riadia premávku, blikajú červeno modré svetlá a vkuse sa ma niekto pýta či som v pohode a nič mi nie je príde mi hrozne do plaču. Prvýkrát keď sa ma to pýtali tam som sa zasmiala. Asi príznaky šoku. Hneď nato ako ma poslali si sadnúť do auta, aby som neprechladla za mnou prišiel muž zo sanitky. Myslím, že mi položil úplne zbytočnú otázku či som v poriadku. Pozdravil ma ako keby som bola mentálne zaostalá. Pozeral sa na mňa tam ustráchane. Chápem veľmi som nebola priateľská a odpovedala som len jednoslabične, ale predsa len, nič sa mi nestalo.
Prezrel mi oči a spýtal sa ma koľko vidím prstov. Keď pokrčil palec na dlani, spomenula som si na to, že keď sme boli deti tak keď sme videli pokrčený palec, rátali sme len štyri prsty. Chcela som mu povedať, že vidím štyri, ale potom som si to rozmyslela. Možno by mi robil dáke vyšetrenia a to teda nechcem.
Musím sa priznať, že odvtedy čo sme zaparkovali auto ma všetci neskutočne štvali. To ako sa ma stále na niečo pýtali, ako sa ma stále niekto dotýkal... a mne sa tak strašne chcelo plakať, ale nemohla som pretože sa ma stále na niečo pýtali!
Našťastie pre mňa prišiel jeden známi a odviezol ma domov. Bola som k nemu hnusná. Asi ku každému. Len som pozerala do zeme a premýšľala nad bežnými vecami. Možno aj to ma na tom tak neskutočne štvalo. Pozri čo sa ti práve stalo a ty myslíš nad takými vecami??!
Z celej tej udalosti mám pocit, že asi to len bolo varovanie. Ale sakra pred čím?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?