Večerné divadlo

Autor: Lenka Daňová | 3.6.2013 o 20:59 | (upravené 3.6.2013 o 21:07) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  49x

Zhasli svetlá a miestnosť stíchla. Po tvárach sa nám mihne posledný úsmev a potom už len úctivo mlčíme.

Zhasli svetlá a miestnosť stíchla. Po tvárach sa nám mihne posledný úsmev a potom už len úctivo mlčíme.
Zrazu nám pred očami z tmy vystúpi javisko s ôsmim stoličky. Osem drevených stoličiek s vlastným príbehom. Na javisko prídu mladí študenti herectva. Profesorka ohlási názov hry a meno autora.
Po chvíľke napínavého ticha sa miestnosťou rozozvučia prvé slová hercov. Budúce herečky neohrozene pretínajú ticho pevnými hlasmi. Mladí muži zatiaľ vedľa nich sa na seba uškŕňajú, kým prídu na rad to ešte chvíľu potrvá. Uprostred týchto mladých ľudí so sľubnou budúcnosťou sedí utiahnutá dievčinka, ktorá slabým hláskom číta svoju repliku. Ponad čierne hlavy sa na ňu usmievam, neboj si úžasná!
Hra je naozaj výborná a keď si ešte pomyslím, že to napísal niekto v mojich rokoch, sa mi páči ešte viac. Na konci čítania sa uprostred javiska sa zase postaví profesorka a s úsmevom oznámi, že medzi čítajúcimi bola aj autorka scenáru. Vyzve plaché dievča, aby sa uklonila pred potešeným obecenstvom.
Kútikom oka vedľa sediacemu nazerám do programu – autori majú medzi trinásť až osemnásť rokov a hier bude okolo deväť. Usmejem sa keď zistím, že tretia hra je od mojej priateľky. Ani neviete aká som šťastná, že ma pozvala!
Na javisko prídu nový herci a rozohrajú ďalšiu slovnú prestrelku. Všetci sa dobre zabávajú a z každej strany cítiť spokojnosť a radosť z dobre stráveného večera. Rodičia a rodinní známi sa tešia, že mladá generácia je schopná života a my – priatelia a rovesníci sa zase tešíme z talentov a vtipu našich priateľov. Kto by čakal, že budú medzi nami aj takí čo len nepremárňujú svoj život bezduchými zábavkami?
Keď príde na rad hra mojej priateľky, alebo hra mojej ( ako sa honosne súkromne nazývame) kolegyne celým telom mi prebehne vzrušenie. A je to tu! Konečne sa jej talent dočká verejného úspechu. Možno som sa z toho tešila viac ako ona... Keď si s herečkami sadala na pódium, verte mi musel si ju všimnúť každý. Krátke červené šaty a jemný nevinný úsmev, skrytý za dlhými vlnitými vlasmi.
Keď sa začala hra čítať, jej rodičia sa začali chichotať. Bolo jasné, že dielo ich dcéry sa im páči. Prajem vám, aby ste zažili niečo také, tú spolupatričnosť a podporu zo strany rodičov. A nielen od nich, z celého hľadiska! A teraz nehovorím len o jej hre, ale o hre každého, kto sa nebál ísť s kožou na trh.

Takže, ďakujem vám všetkým čo ste nám všetkým urobili krásny večer a aj za to, že sa predsa len oplatí veriť jasnejším zajtrajškom. Ďakujem.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?