Krídla

Autor: Lenka Daňová | 6.6.2013 o 19:57 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  49x

Raz by som chcela mať krídla. A letieť. Preč. Čo najďalej. Preletela by som cez múr, ktorý ľudia stavajú z pretvárky, lží a neúprimnosti.

Raz by som chcela mať krídla. A letieť. Preč. Čo najďalej. Preletela by som cez múr, ktorý ľudia stavajú z pretvárky, lží a neúprimnosti.
Roztiahla by som krídla a preletela ho.  A letela by som hore nad všetky skazené mestá, preletela by som nad zhorenými mostmi, ktoré kedysi spájali ľudí. V povetrí by som krúžil a nechal by som sa unášať ľahkým teplým prúdom, ktorý pochádza z malej skupinky ľudí. Takých ako ja. Aj tí už toho mali dosť. Pozviechali sa z bahna spoločnosti a odhodlali sa k letu. Rozprestreli krídla, ktoré toľké roky skrývali  a nechali sa viesť vlastným rozumom.
Tak ako aj ja, preleteli cez hranice komerčnosti a vzniesli sa nad krajinou veľmi málo obývanou.  Ľudia sa boja prekročiť hranice. Nechcú žiť niekde, kde nie sú múry a ploty.  Pretože sa boja slobody. Veď keď ste slobodní, nikto vám nediktuje kedy a čo máte robiť! Nikto vám neorganizuje život a svoje chyby nemôžete na nikoho zhodiť. Z toho máme strach. Vlastne máte.
Ja dnes rozprestriem svoje krídla a odletím za hranice.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?