Príbehy z kníh

Autor: Lenka Daňová | 22.6.2013 o 19:44 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  46x

Príbehy. Príbehy z kníh. Ovplyvňujú nás.


Vždy keď čítam knihu, jej dej sa prepletá cez dej môjho života. Ľudia a názory sa pomaly vkrádajú do mojich bežných dní a ja začínam žiť v inom svete. Svete kde ľudia jazdia na drakoch, v svete kde náš svet ovládli mimozemšťania, žijem tam kde práve vyšetrujú vraždu alebo v svete, ktorý určite skončí dobre...
Možno aj vy ste už zažili niečo podobné. Mne sa to stáva často. Keď čítam knihy, naozaj dobré knihy, odrazu ako keby prestala existovať doterajšia realita. Všetko sa zmení. Zrazu nežijem medzi skutočnými ľuďmi, ale medzi ľuďmi z príbehov. Je to ako droga. Raz okúsite a potom už nie ej cesty späť. Nedokážete žiť bez svojej drogy, a keď náhodou nedostanete svoju dávku, neviete čo zo sebou. Snažíte sa ju zohnať. A keď ju máte nedovolíte nikomu, aby vás o ňu obral.
Keď prepadnem do príbehov z kníh, nepremýšľam nad tým čo sa práve okolo mňa deje, s kým práve čakám na zastávka, alebo aké mám povinnosti. Nie, premýšľam nad tým ako to bude ďalej pokračovať a neustále sa vraciam k tomu čo aká postava povedala. Hryziem si do pery a som duchom neprítomná pre svoje okolie. Už neexistujú moji doterajší priatelia, existujú len priatelia z kníh.
A keď kniha skončí... definitívne. Vždy ma prepadne ľútosť. Nasledujú dni, kedy o ničom inom neviem hovoriť len o príbehu z knihy. Snažím sa stoj čo stoj niečo z príbehu vtiahnuť sem a udržať to čo najdlhšie. Stávam sa jednou z nich, z tých čo žijú v písmenkovom svete.
Niektoré príbehy časom prebijú iné. Ale klamala by som ak by som povedala, že ma neovplyvnili. Každá kniha, každý príbeh či už len báseň, vo mne navždy zanechali stopu a pozmenili môj pohľad na svet. Buď preberieme názory alebo nápady, alebo sa snažíme napodobniť ich štýl života.
Páčilo by sa mi keby som aspoň na pár minút mohla žiť v ich svete.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?